Savings

A family sized box is $25/week if you sign up for a full session.  The produce in these boxes are fresher and less expensive than the store’s selection.  I’ve compared one week’s box of produce to the same produce at Whole Foods several times. The produce was worth anywhere from $36-$5o. Also, you save time not having to shop for the bulk of your produce.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s